logo

تدبیر اندیشان آرکا

شرکت تدبیر اندیشان آرکا در سال 1390 با تکیه بر تخصص متبحرین و نخبگان حقوق، مدیریت، مهندسی و علوم پایه پا به عرصه خدمت‌گذاری نهاد. دانش ترکیبی متخصصین این شرکت از ابتدا تفکر ایجاد آرمان‌شهر خدمات کسب و کار را برای این مجموعه جرقه زد و از این جهت مدیران ارشد مجموعه برآن شدند تا تجمیعی از همه خدمات مورد نیاز کسب و کار را با محوریت نیازهای حقوقی، مدیریتی، علمی و فناوری با تمرکز غالب بر مالکیت فکری تامین نمایند. این شرکت ، همواره خدمات کمتر ارائه شده نظیر امور اختراع و تجاری سازی را به عرصه اجرا رسانده است. خدمات آرکا به صورت زنجیره‌وار و مکمل، همواره به گونه‌ای بوده‌اند که علاوه بر ایجاد اطمینان و آرامش ثروت آفرینی را نیز برای مشتریان خود به ارمغان آورد.
هدف ایجاد اطمینان و ثروت آفرینی از ابتدا سرلوحه مجموعه آرکا قرار گرفته به گونه‌ای که نام آرکا به معنای مایه اطمینان و استحکام و پایداری، از اصالت زبان پارسی انتخاب شده تا در کنار تدبیر اندیشان ، گوش نواز مراجعان خود باشد. رنگ سازمانی شرکت به رنگ بنفش و با طیف‌های رنگی انتخاب شده است. به گونه‌ای که خواص هر دو رنگ آبی (آرام و با اطمینان) و قرمز (پرشور و قوی) را به جهت هر دو طیف کاری مجموعه داشته باشد. تعبیر رنگ بنفش ایجاد اطمینان در کنار ثروت‌آفرینی است و این همان هدفی بوده که شرکت تدبیر اندیشان آرکا همواره سرلوحه خود قرار داده است. این رنگ مورد علاقه انسان‌های خلاق یعنی طیف عمده مراجعان تدبیر اندیشان آرکا است. بنفش راز، خرد و احترام را به همراه دارد. استفاده از رنگ بنفش حکمت و پختگی را نشان می‌دهد و این همان خواسته مراجعان آرکا است.
نماد تدبیر اندیشان آرکا با هدهد عجین گردیده است و هدهد همان پرنده‌ای است که همواره نماد پیر طریقت، سیر و سلوک بوده است. هدهد تنها پرنده ای است که در ادبیات ایران اصیل، راهنما می‌شود تا پرندگان را به سرمنزل مقصود سیمرغ رساند و تنها پرنده‌ای است که به او اعتماد می‌شود تا پیک سلیمان نبی شود. نماد تدبیر اندیشان آرکا با هدهد عجین شده تا معتمد مشتریان خود برای دریافت و رساندن اسرار حرفه‌ای آنان باشد و از طرفی مشاوره‌های توام با اجرای متخصصین مجموعه، راهنما و پیر طریقت همراهان آرکا تا رسیدن به سرمنزل نتیجه خدمات باشد.
تدبیر اندیشان آرکا می‌کوشد تا در عمل، نام، نماد و رنگ همواره تامین کننده آرمان‌شهر خدمات بوده به گونه‌ای که علاوه بر تامین تمام نیازهای خدماتی و فناورانه کسب و کار، اطمینان و آرامش و رونق را به مشتریان خود پیشکش نماید.

arka_idea@yahoo.com
051-38799447
 

مهندسی ارزش

مهندسی ارزش

    چنانچه شاید شما نیز شنیده باشید بسیاری از افراد طی تجربه کاری خود در مجموعه‌شان از هدر رفت هزینه‌ها در تولید خدمت و یا محصولی ناراضی بوده‌اند و معترف هستند که گاهی هزینه‌ای در پروژه‌ای به ناصحیح انجام شده است. حال آنکه علم مهندسی ارزش برای کاهش هدر رفت هزینه‌ها راهکار ارائه نموده است.

مهندسی ارزش تلاشی است سازمان یافته که با هدف بررسی و تحلیل تمام فعالیت‌های یک طرح، (از زمان شکل‌گیری تفکر اولیه تا مرحله طراحی و اجرا و سپس راه اندازی و بهره‌برداری) انجام می‌شود و به عنوان یکی از کارآمدترین و مهم‌ترین روش‌های اقتصادی در عرصه فعالیت‌های مهندسی، شناخته شده‌است.

مهندسی ارزش روشی ساختارمند برای حل مشکلات و محدودیت های مدیریتی و مهندسی مطرح در پروژه هاست. در این روش با سازمان دهی کار گروه های تخصصی و نگرش نو و خلاقانه به رویکردهای اجرایی مطرح در پروژه ها، به شناسایی و حذف هزینه های غیرضروری پرداخته می شود. هزینه هایی که نقشی در کیفیت، عملکرد و سایر مشخصات اساسی محصول/ خدمات ندارد.

نتایح بهره‌گیری از مهندسی ارزش می‌تواند موارد ذیل باشد:

 • پایین آوردن هزینه تولید
 • به حداقل رساندن پیچیدگی‌های تولید
 • کم کردن زمان تولید
 • استفاده از اندیشه‌ها و خلاقیتها
 • تامین کامل نیازهای مشتری و افزایش رضایت آنها
 • افزایش رضایت و انگیزه همکاران به واسطه افزایش سطح عملکرد آنها
 • بهینه کردن فرایند‌های کاری
 • کاهش مخارج سرمایه گذاری
 • ارتقاء یا ثبات کیفیت ( نه کاهش هزینه به قیمت کاهش کیفیت )
 • افزایش سهم بازار و حصول اطمینان برای سود آوری
 • افزایش توان رقابت در بازار.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با شیوه انجام کار تدبیر اندیشان آرکا، با کارشناسان مجموعه هماهنگ بفرمایید.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت