logo

تدبیر اندیشان آرکا

شرکت تدبیر اندیشان آرکا در سال 1390 با تکیه بر تخصص متبحرین و نخبگان حقوق، مدیریت، مهندسی و علوم پایه پا به عرصه خدمت‌گذاری نهاد. دانش ترکیبی متخصصین این شرکت از ابتدا تفکر ایجاد آرمان‌شهر خدمات کسب و کار را برای این مجموعه جرقه زد و از این جهت مدیران ارشد مجموعه برآن شدند تا تجمیعی از همه خدمات مورد نیاز کسب و کار را با محوریت نیازهای حقوقی، مدیریتی، علمی و فناوری با تمرکز غالب بر مالکیت فکری تامین نمایند. این شرکت ، همواره خدمات کمتر ارائه شده نظیر امور اختراع و تجاری سازی را به عرصه اجرا رسانده است. خدمات آرکا به صورت زنجیره‌وار و مکمل، همواره به گونه‌ای بوده‌اند که علاوه بر ایجاد اطمینان و آرامش ثروت آفرینی را نیز برای مشتریان خود به ارمغان آورد.
هدف ایجاد اطمینان و ثروت آفرینی از ابتدا سرلوحه مجموعه آرکا قرار گرفته به گونه‌ای که نام آرکا به معنای مایه اطمینان و استحکام و پایداری، از اصالت زبان پارسی انتخاب شده تا در کنار تدبیر اندیشان ، گوش نواز مراجعان خود باشد. رنگ سازمانی شرکت به رنگ بنفش و با طیف‌های رنگی انتخاب شده است. به گونه‌ای که خواص هر دو رنگ آبی (آرام و با اطمینان) و قرمز (پرشور و قوی) را به جهت هر دو طیف کاری مجموعه داشته باشد. تعبیر رنگ بنفش ایجاد اطمینان در کنار ثروت‌آفرینی است و این همان هدفی بوده که شرکت تدبیر اندیشان آرکا همواره سرلوحه خود قرار داده است. این رنگ مورد علاقه انسان‌های خلاق یعنی طیف عمده مراجعان تدبیر اندیشان آرکا است. بنفش راز، خرد و احترام را به همراه دارد. استفاده از رنگ بنفش حکمت و پختگی را نشان می‌دهد و این همان خواسته مراجعان آرکا است.
نماد تدبیر اندیشان آرکا با هدهد عجین گردیده است و هدهد همان پرنده‌ای است که همواره نماد پیر طریقت، سیر و سلوک بوده است. هدهد تنها پرنده ای است که در ادبیات ایران اصیل، راهنما می‌شود تا پرندگان را به سرمنزل مقصود سیمرغ رساند و تنها پرنده‌ای است که به او اعتماد می‌شود تا پیک سلیمان نبی شود. نماد تدبیر اندیشان آرکا با هدهد عجین شده تا معتمد مشتریان خود برای دریافت و رساندن اسرار حرفه‌ای آنان باشد و از طرفی مشاوره‌های توام با اجرای متخصصین مجموعه، راهنما و پیر طریقت همراهان آرکا تا رسیدن به سرمنزل نتیجه خدمات باشد.
تدبیر اندیشان آرکا می‌کوشد تا در عمل، نام، نماد و رنگ همواره تامین کننده آرمان‌شهر خدمات بوده به گونه‌ای که علاوه بر تامین تمام نیازهای خدماتی و فناورانه کسب و کار، اطمینان و آرامش و رونق را به مشتریان خود پیشکش نماید.

arka_idea@yahoo.com
051-38799447
 

عارضه یابی واحدهای صنعتی

عارضه یابی واحدهای صنعتی

فرایند عارضه یابی
سازمان متعالی، به سازمانی گفته می شود که کیفیت خروجی های آن مورد رضایت مشتریان، مصرف کنندگان، کارکنان، سهامداران، تامین کنندگان و جامعه قرار داشته باشد. در این بین مساله عارضه یابی، تفاوت بین آنچه هست یا خواهد بود و آنچه که باید باشد یا می تواند باشد؛ است. در عارضه یابی با هدف دستیابی به یک موقعیت مطلوب برای واحد یا سازمان مورد هدف، نشانه، عبارت از پدیده قابل مشاهده ای است که ناشی از وجود یک مساله بوده و همراه با آن است. علت، عبارتست از یک دلیل ثابت شده در مورد مساله. راهکار، تغییری که می تواند مساله را با موفقیت حذف یا خنثی کند. فرآیند عارضه یابی که شرکت تدبیر اندیشان آرکا به انجام می‌رساند؛ شامل ممارست با واحد پذیرنده به منظور شناخت عارضه‌ها و سپس ارائه راهکار بهبود یا ارتقا می‌گردد. در مسیر اجرایی شدن این راهکار یا بهبود، مشاوران تدبیر اندیشان آرکا تا نهادینه شدن شرایط جدید واحد را همراهی می‌نمایند.
مراحل انجام عارضه یابی به طور کلی به شرح زیر است:

  • طرح موضوع و بیان مسئله یا مسایل سازمان
  • کسب موافقت مدیریت ارشد شرکت برای اجرای پروژه عارضه یابی
  • انتخاب مشاورین با تجربه که فعالیتهای قبلی آنها در صنعت مربوطه باشد
  •  تشکیل تیم عارضه یابی به منظور ایجاد تفاهم و کسب حمایت و همکاری مدیران
  • انجام آموزشهای اولیه، توجیه و ایجاد اعتقاد در مدیران و سایر اعضا
  • تهیه برنامه و انجام عارضه یابی (علت یابی)
  • ارائه راهکارهای بهبود
  • تدوین و ارایه گزارش

انواع عارضه یابی:
۱- عارضه یابی سطحی
در این نوع عارضه یابی اطلاعات کلی سازمان از راههای مصاحبه، پرسشنامه، بازدید و مطالعه مستندات جمع آوری شده و سپس محاسبات لازم برای محاسبه شاخص های بهره وری و سودآوری سازمان انجام می شود. سپس ارتباط اطلاعات با یکدیگر و وضعیت شاخصهای مختلف مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته و جایگاه شرکت در محیط بیرونی نیز مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. در نهایت عملکرد سازمان مورد قضاوت قرار می گیرد. در این مرحله در مورد ضرورت انجام بررسی دقیق تر و عمیق تر نیز تصمیم گیری می شود.

۲- عارضه یابی دقیق و تفضیلی
این مرحله شامل ۵ مرحله می باشد:

نتایج اجرای طرح عارضه‌یابی در واحد می‌تواند تمام یا بخشی از موارد ذیل باشد:

نتایج عملکرد شامل مواردی از قبیل ذیل می‌گردد:
۱-بهره وری(میزان درجه استفاده موثر از هر یک از عوامل تولید است)
۲-اثربخشی (انجام دادن کارهای درست)
۳-کارایی (انجام دادن درست کارها و فعالیت هایی است که ما را در دستیابی به اهداف شخصی،خانوادگی،گروهی،سازمانی و ملی یاری می رسانند.)
۴-نوآوری (فرآیند اخذ اندیشه خلاق و تبدیل آن به محصول، ابزار و روش های جدید عملیات)
۵-کیفیت (تطبیق با استاندارد و تطبیق برای کاربرد را کیفیت گویند)
۶-رضایت کارکنان (رضایت شغلی نوعی زمینه، گرایش، تمایل، علاقه، استعداد یا به طور کلی نوعی نگرش فرد نسبت به محیط کارش و بیان احساساتش نسبت به شغل خود می باشد. )
۷-سودآوری(استفاده موثر از همه ظرفیت های موجود، افزایش کارایی و اثر بخشی مدیران و کارکنان، پائین نگه داشتن هزینه های تولید، منجر به سودآوری شرکت یا بنگاه می شود.)
۸-مسئولیت اجتماعی (سازمان یا بنگاه باید یک سیستم زیست محیطی مطابق با الزامات استاندارد بین المللی را ایجاد، مدون، اجرا و نگهداری نماید و بطور مستمر آن را بهبود دهد و چگونگی برآورده کردن این الزامات راتعیین نماید.)
۹- حقوقی: افزایش امنیت حقوقی معاملات، کاهش سوخت مطالبات، امنیت داده‌ها و عدم افشا نوآوری، حفظ انحصار مالکیت فکری

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت