logo

تدبیر اندیشان آرکا

شرکت تدبیر اندیشان آرکا در سال 1390 با تکیه بر تخصص متبحرین و نخبگان حقوق، مدیریت، مهندسی و علوم پایه پا به عرصه خدمت‌گذاری نهاد. دانش ترکیبی متخصصین این شرکت از ابتدا تفکر ایجاد آرمان‌شهر خدمات کسب و کار را برای این مجموعه جرقه زد و از این جهت مدیران ارشد مجموعه برآن شدند تا تجمیعی از همه خدمات مورد نیاز کسب و کار را با محوریت نیازهای حقوقی، مدیریتی، علمی و فناوری با تمرکز غالب بر مالکیت فکری تامین نمایند. این شرکت ، همواره خدمات کمتر ارائه شده نظیر امور اختراع و تجاری سازی را به عرصه اجرا رسانده است. خدمات آرکا به صورت زنجیره‌وار و مکمل، همواره به گونه‌ای بوده‌اند که علاوه بر ایجاد اطمینان و آرامش ثروت آفرینی را نیز برای مشتریان خود به ارمغان آورد.
هدف ایجاد اطمینان و ثروت آفرینی از ابتدا سرلوحه مجموعه آرکا قرار گرفته به گونه‌ای که نام آرکا به معنای مایه اطمینان و استحکام و پایداری، از اصالت زبان پارسی انتخاب شده تا در کنار تدبیر اندیشان ، گوش نواز مراجعان خود باشد. رنگ سازمانی شرکت به رنگ بنفش و با طیف‌های رنگی انتخاب شده است. به گونه‌ای که خواص هر دو رنگ آبی (آرام و با اطمینان) و قرمز (پرشور و قوی) را به جهت هر دو طیف کاری مجموعه داشته باشد. تعبیر رنگ بنفش ایجاد اطمینان در کنار ثروت‌آفرینی است و این همان هدفی بوده که شرکت تدبیر اندیشان آرکا همواره سرلوحه خود قرار داده است. این رنگ مورد علاقه انسان‌های خلاق یعنی طیف عمده مراجعان تدبیر اندیشان آرکا است. بنفش راز، خرد و احترام را به همراه دارد. استفاده از رنگ بنفش حکمت و پختگی را نشان می‌دهد و این همان خواسته مراجعان آرکا است.
نماد تدبیر اندیشان آرکا با هدهد عجین گردیده است و هدهد همان پرنده‌ای است که همواره نماد پیر طریقت، سیر و سلوک بوده است. هدهد تنها پرنده ای است که در ادبیات ایران اصیل، راهنما می‌شود تا پرندگان را به سرمنزل مقصود سیمرغ رساند و تنها پرنده‌ای است که به او اعتماد می‌شود تا پیک سلیمان نبی شود. نماد تدبیر اندیشان آرکا با هدهد عجین شده تا معتمد مشتریان خود برای دریافت و رساندن اسرار حرفه‌ای آنان باشد و از طرفی مشاوره‌های توام با اجرای متخصصین مجموعه، راهنما و پیر طریقت همراهان آرکا تا رسیدن به سرمنزل نتیجه خدمات باشد.
تدبیر اندیشان آرکا می‌کوشد تا در عمل، نام، نماد و رنگ همواره تامین کننده آرمان‌شهر خدمات بوده به گونه‌ای که علاوه بر تامین تمام نیازهای خدماتی و فناورانه کسب و کار، اطمینان و آرامش و رونق را به مشتریان خود پیشکش نماید.

arka_idea@yahoo.com
051-38799447
 

دیده بان و رصد مالکیت فکری

دیده بان و رصد مالکیت فکری

دیده‌بانی و رصد مالکیت فکری

در اقتصاد جهانی کنونی نقش مهم مالکیت فکری در تجارت بین الملل، سرمایه‌گذاری و روابط اقتصادی،بر کسی پوشیده‌ نیست.به طور کلی نظام مالکیت فکری بعنوان یکی از مسائل‌ زیر بنایی سیاست نوین اقتصادی در سطح ملی و بستر و ابزاری‌ مهم برای توسعه پایدارمعرفی شده است. از طرفی عدم وجود ساز و کار مناسب تطبیق عرضه و تقاضای مالکیت فکری چالشی جدی است که ارائه راهکار و توجه اصولی به آن، خود می‌تواند کسب و کاری نوین و پر منفعت و دانش‌بنیان محسوب شود. از همین جهت تدبیر اندیشان آرکا در نظر دارد تا به جهت تسهیل تولید مالکیت فکری و تامین بهینه آن شامل استیفای کامل حقوق آن و زمینه‌سازی بهره‌گیری کامل از کلیه مزایا و همچنین حافظت و حمایت از تامین تولید هدفمند آن، دیده‌بان‌های جستجوگر حفاظتی را به مشتریان مطرح خود ارائه نماید. لذا رویکرد دو جانبه‌ای را در دو حوزه حفاظت و جستجوی مالکیت فکری در نظر گرفته‌ایم تا علاوه بر هدایت بازار فناوری به حفاظت از مالکیت صنعتی بپردازیم. لذا دیده‌بان‌های شرکت در دو حوزه دیده‌بان حفاظت و دیده‌بان جستجوگر تعریف می‌گردند. نخست دیده بان‌های حفاظت؛ شایان ذکر است این دیده‌بان که با نگرش جامع بر علم بین رشته‌ای مالکیت فکری تعیین شده است نقش مهمی در تغذیه و تامین دیده‌بان جستجوگر خواهد داشت. تدبیر اندیشان آرکا در نظر دارد تا از ارتکاب جرایم علیه مالکیت فکری در حد توان پیشگیری نموده و زمینه جلوگیری از خسارتهای ناشی از نقض حقوق مالکیت فکری را در حد توان فراهم آورد.رویکرد دیگر دیده‌بان‌های جستجوگر که مبتنی بر بازار می‌باشد؛ به جستجوی بازار می‌پردازد. وظیفه  این دیده‌بان‌ها که با جستجو در بازار هدف مالکیت فکری مورد نظر به جستجوی موارد مشابه و تخلفات احتمالی می‌پردازد، موید  و مکمل دیگر حفاظت از مالکیت‌های فکری می‌باشد. دیده‌بان‌های جستجوگر با شناسایی بازار مالکیت فکری مورد حفاظت، به جهت محدودتر نمودن و امکان‌پذیر نمودن  دایره جستجو، به جستجوی موارد مشابه در میان تولیدات و تبلیغات می‌پردازند. شیوه کار این دیده بان که مبتنی بر تحقیقات تخصصی می باشد با شناسایی بازار هدف مالکیت فکری مورد نظر و بررسی پلکانی آن ( به معنای شناسایی و تحقیق از بازارهای کوچک و با افزایش گستره عمل در طی زمان ) و ارتباط با آن صورت خواهد گرفت. در کنار این جستجوها، کاربری دیگر و انطباقی دیده‌بان نیز، که با استفاده از پایگاه‌های رسته‌بندی شده‌ی داده، اقدام آن تسهیل می‌یابد به جمع‌آوری اطلاعات بازار اعم از نیازهای تولیدی صنعتی و یا اطلاعات تولیدی می‌پردازد. در جهت تسهیل دسترسی به اطلاعات انبوهی از آن‌ها به وسیله ارتباط‌گیری با متولیان صنعتی و پژوهشی و یا خوشه‌ها و از سطح کلان به دست می‌آیند. ماحصل جستجوی دیده‌بان در حوزه‌ی نیازسنجی به بانک دیده‌بان حفاظت و ادامه بانک جستجو منتقل شده تا تطبیق‌ها و امکان‌سنجی لازم جهت تامین بر روی آن صورت گیرد. در همین فرآیند در صورت مشاهده تخلف در خلال جستجوها، مورد مذکور به دیده‌بان حفاظت و واحد حقوقی شرکت جهت پیگیری قضایی ارجاع داده می شود .

در صورت تمایل به آشنایی بیشتر با این خدمت با ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت