logo

تدبیر اندیشان آرکا

شرکت تدبیر اندیشان آرکا در سال 1390 با تکیه بر تخصص متبحرین و نخبگان حقوق، مدیریت، مهندسی و علوم پایه پا به عرصه خدمت‌گذاری نهاد. دانش ترکیبی متخصصین این شرکت از ابتدا تفکر ایجاد آرمان‌شهر خدمات کسب و کار را برای این مجموعه جرقه زد و از این جهت مدیران ارشد مجموعه برآن شدند تا تجمیعی از همه خدمات مورد نیاز کسب و کار را با محوریت نیازهای حقوقی، مدیریتی، علمی و فناوری با تمرکز غالب بر مالکیت فکری تامین نمایند. این شرکت ، همواره خدمات کمتر ارائه شده نظیر امور اختراع و تجاری سازی را به عرصه اجرا رسانده است. خدمات آرکا به صورت زنجیره‌وار و مکمل، همواره به گونه‌ای بوده‌اند که علاوه بر ایجاد اطمینان و آرامش ثروت آفرینی را نیز برای مشتریان خود به ارمغان آورد.
هدف ایجاد اطمینان و ثروت آفرینی از ابتدا سرلوحه مجموعه آرکا قرار گرفته به گونه‌ای که نام آرکا به معنای مایه اطمینان و استحکام و پایداری، از اصالت زبان پارسی انتخاب شده تا در کنار تدبیر اندیشان ، گوش نواز مراجعان خود باشد. رنگ سازمانی شرکت به رنگ بنفش و با طیف‌های رنگی انتخاب شده است. به گونه‌ای که خواص هر دو رنگ آبی (آرام و با اطمینان) و قرمز (پرشور و قوی) را به جهت هر دو طیف کاری مجموعه داشته باشد. تعبیر رنگ بنفش ایجاد اطمینان در کنار ثروت‌آفرینی است و این همان هدفی بوده که شرکت تدبیر اندیشان آرکا همواره سرلوحه خود قرار داده است. این رنگ مورد علاقه انسان‌های خلاق یعنی طیف عمده مراجعان تدبیر اندیشان آرکا است. بنفش راز، خرد و احترام را به همراه دارد. استفاده از رنگ بنفش حکمت و پختگی را نشان می‌دهد و این همان خواسته مراجعان آرکا است.
نماد تدبیر اندیشان آرکا با هدهد عجین گردیده است و هدهد همان پرنده‌ای است که همواره نماد پیر طریقت، سیر و سلوک بوده است. هدهد تنها پرنده ای است که در ادبیات ایران اصیل، راهنما می‌شود تا پرندگان را به سرمنزل مقصود سیمرغ رساند و تنها پرنده‌ای است که به او اعتماد می‌شود تا پیک سلیمان نبی شود. نماد تدبیر اندیشان آرکا با هدهد عجین شده تا معتمد مشتریان خود برای دریافت و رساندن اسرار حرفه‌ای آنان باشد و از طرفی مشاوره‌های توام با اجرای متخصصین مجموعه، راهنما و پیر طریقت همراهان آرکا تا رسیدن به سرمنزل نتیجه خدمات باشد.
تدبیر اندیشان آرکا می‌کوشد تا در عمل، نام، نماد و رنگ همواره تامین کننده آرمان‌شهر خدمات بوده به گونه‌ای که علاوه بر تامین تمام نیازهای خدماتی و فناورانه کسب و کار، اطمینان و آرامش و رونق را به مشتریان خود پیشکش نماید.

arka_idea@yahoo.com
051-38799447
 

مشاوره انعقاد و نگارش قرارداد

مشاوره انعقاد و نگارش قرارداد

نگارش و مشاوره قراردادها

قرارداد مهم ترین مدرک برای تنظیم روابط طرفین و تعیین خط مشی ها و حدود تعهدات طرفین است. بنابراین نحوه تنظیم و انعقاد قرارداد از اهمیت فراوانی برخوردار است.  چه بسیار قراردادهایی که به دلیل نقص دانش حقوقی و قراردادی لازم با مشکلاتی مواجه شده اند و طرفین را ناگزیر از مراجعه به محاکم قضایی، داوری و … نموده است. همچنین این ناهماهنگیها و عدم شفافیتها منجر به خساراتی گردیده شده است.

در هرحال قراردادها بسته به نوع آنها، از پیچیدگی بسیار برخوردار هستند.  مباحث مهم قراردادها مثل فسخ، ضمانت اجراها و تضامین، نحوه حل اختلاف، تعیین تعهدات هریک از طرفین و … مباحثی نیستند که افراد به صرف داشتن دانش عرفی و تجاری و صنفی در حرفه و تجارت خود و بدون برخورداری از اطلاعات قراردادی و حقوقی لازم بتوانند از عهده تنظیم آنها برآیند.

چه بسا، بسیاری بوده اند که با دانش صنفی خود قراردادی را تنظیم کرده اند که پس از آن با دشواری های فراوان در مرحله اجرا، تفسیر، حل اختلاف و … مواجه گشته و بسیار خود را شماتت نموده و از عدم مشورت با خبره قرارداد متضرر شده‌اند.

به بیان دیگر، لزوم مشاوره با وکیل و مشاور حقوقی توانمند در امر تنظیم قراردادها مصداق بارز جمله معروف “پیشگیری بهتر از درمان است” می باشد، خصوصا برخی قرارادها علاوه بر دانش حقوق به صورت کلی تخصص خاصی از حقوق را می‌خواهد. قراردادهای مربوط به مالکیت  انتقال فناوری نظیر ckd و skd ، قراردادهای خریده دانش فنی، کلید در دست و … به طور حتم نیاز به متخصص مربوط حقوق مالکیت فکری دارد. چرا که شخص متخصص در امور مالکیت فکری، ریزه کاری ها و پیچیدگی های فنی و حقوقی را می بیند که هیچ گاه مشاورحقوقی عادی یا حتی تاجر حرفه ای قادر به رؤیت و پیش بینی آن نیست. لذا بحث تنظیم چنین قراردادهایی، بخشی بسیار تخصصی و پیچیده و پراز ظرافت و ریزه کاری است که نگارش یک قرارداد بهینه و مطلوب جز با بهره مندی از یک متخصص، امکان پذیر نیست.

از این رو مجموعه تدبیر اندیشان آرکا این فرصت را فراهم نموده است که با بهره‌گیری از متخصصان متبحر حقوق در گرایش‌های مختلف این مهم را برای شما به انجام رساند.

علاوه براین تیپ کلی برخی قراردادها در ذیل قرار داده شده است که پس از تماس با کارشناسان شرکت می‌توانید از پسورد فایل مطلع گردید. توصیه می‌شود برای مسئله خاص خود حتما قرارداد اختصاصی خود را از ما بخواهید.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت