logo

تدبیر اندیشان آرکا

شرکت تدبیر اندیشان آرکا در سال 1390 با تکیه بر تخصص متبحرین و نخبگان حقوق، مدیریت، مهندسی و علوم پایه پا به عرصه خدمت‌گذاری نهاد. دانش ترکیبی متخصصین این شرکت از ابتدا تفکر ایجاد آرمان‌شهر خدمات کسب و کار را برای این مجموعه جرقه زد و از این جهت مدیران ارشد مجموعه برآن شدند تا تجمیعی از همه خدمات مورد نیاز کسب و کار را با محوریت نیازهای حقوقی، مدیریتی، علمی و فناوری با تمرکز غالب بر مالکیت فکری تامین نمایند. این شرکت ، همواره خدمات کمتر ارائه شده نظیر امور اختراع و تجاری سازی را به عرصه اجرا رسانده است. خدمات آرکا به صورت زنجیره‌وار و مکمل، همواره به گونه‌ای بوده‌اند که علاوه بر ایجاد اطمینان و آرامش ثروت آفرینی را نیز برای مشتریان خود به ارمغان آورد.
هدف ایجاد اطمینان و ثروت آفرینی از ابتدا سرلوحه مجموعه آرکا قرار گرفته به گونه‌ای که نام آرکا به معنای مایه اطمینان و استحکام و پایداری، از اصالت زبان پارسی انتخاب شده تا در کنار تدبیر اندیشان ، گوش نواز مراجعان خود باشد. رنگ سازمانی شرکت به رنگ بنفش و با طیف‌های رنگی انتخاب شده است. به گونه‌ای که خواص هر دو رنگ آبی (آرام و با اطمینان) و قرمز (پرشور و قوی) را به جهت هر دو طیف کاری مجموعه داشته باشد. تعبیر رنگ بنفش ایجاد اطمینان در کنار ثروت‌آفرینی است و این همان هدفی بوده که شرکت تدبیر اندیشان آرکا همواره سرلوحه خود قرار داده است. این رنگ مورد علاقه انسان‌های خلاق یعنی طیف عمده مراجعان تدبیر اندیشان آرکا است. بنفش راز، خرد و احترام را به همراه دارد. استفاده از رنگ بنفش حکمت و پختگی را نشان می‌دهد و این همان خواسته مراجعان آرکا است.
نماد تدبیر اندیشان آرکا با هدهد عجین گردیده است و هدهد همان پرنده‌ای است که همواره نماد پیر طریقت، سیر و سلوک بوده است. هدهد تنها پرنده ای است که در ادبیات ایران اصیل، راهنما می‌شود تا پرندگان را به سرمنزل مقصود سیمرغ رساند و تنها پرنده‌ای است که به او اعتماد می‌شود تا پیک سلیمان نبی شود. نماد تدبیر اندیشان آرکا با هدهد عجین شده تا معتمد مشتریان خود برای دریافت و رساندن اسرار حرفه‌ای آنان باشد و از طرفی مشاوره‌های توام با اجرای متخصصین مجموعه، راهنما و پیر طریقت همراهان آرکا تا رسیدن به سرمنزل نتیجه خدمات باشد.
تدبیر اندیشان آرکا می‌کوشد تا در عمل، نام، نماد و رنگ همواره تامین کننده آرمان‌شهر خدمات بوده به گونه‌ای که علاوه بر تامین تمام نیازهای خدماتی و فناورانه کسب و کار، اطمینان و آرامش و رونق را به مشتریان خود پیشکش نماید.

arka_idea@yahoo.com
051-38799447
 

دریافت و پیگیری های کارت بازرگانی

دریافت و پیگیری های کارت بازرگانی

دریافت و پیگیری های کارت بازرگانی

کارت بازرگانی

درباره کارت بازرگانی

تعریف کارت بازرگانی
 

کارت بازرگانی ،مجوزی است که به دارنده آن اعم از شخص حقیقی یا حقوقی به موجب ماده ۲ قانون صادرات و واردات مصوب ۱۳۷۲/۰۴/۰۲ مجلس شورای اسلامی اجازه داده می شود به امر تجارت خارجی بپردازد .بر اساس مقرراتی که در حال حاضر در دست اجراست اعتبار کارت بازرگانی از تاریخ صدور یکسال می باشد . تمدید کارت بازرگانی با ارائه مدارک لازم برای مدت مذکور انجام می گیرد و در دفعات بعد نیز به همین ترتیب ادامه می یابد.

 

مزیت دریافت کارت بازرگانی
 

o مشاوره در زمینه مسائل تامین اجتماعی
o مشاوره در زمینه مسائل مرتبط به دارائی
o ارتباط با تجار خارجی
o صدور ویزای تجاری
o صدور گواهی مبدا
o صدور شناسنامه فرش
o عضویت در اتاقهای مشترک
o مبادله اطلاعات تجاری در سطح جهان
o امکانات جهت شرکت در نمایشگاهای داخلی و خارجی
o شرکت در جلسات هیاتهای خارجی
o امکان حل و فصل اختلافات با مراجع دولتی
o خدمات مشاوره حقوقی
o داوری و حل اختلافات فی ما بین تجار
o ارسال نشریات اتاق جهت اعضاء
o صدور گواهی امضاء
o مشاوره در زمینه امور گمرکی

 

موارد معافیت از داشتن کارت بازرگانی عبارتند از
 

شرکت تعاونی مرز نشینان

ملوانان ایرانی شاغل در شناورهایی که در بین سواحل ایران و سایر کشورها در تردد هستند

پیله وران

کارگران ایرانی شاغل در خارج از کشور در صورت داشتن کارنامه شغلی از وزارت کار

کالاهایی که صدور آنها به تشخیص گمرک برای فروش نمی باشد

 

ماده ۳- قانون مقررات صادرات و واردات : مبادرت به امر صادرات و واردات کالا بصورت تجاری مستلزم داشتن کارت بازرگانی است که توسط اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران صادر و به تایید وزارت بازرگانی می رسد.

 

صدور کارت بازرگانی
 

برای صدور کارت بازرگانی دائم باید از طریق اداره کل ثبت شرکتهای محل ، اقدام به اخذ اظهارنامه ثبتی و گواهی پلمپ دفاتر  نمود و سپس به اتاق بازرگانی و صنایع و معادن یا اتاق تعاون مرکز استان محل فعالیت بر حسب مورد مراجعه نمود ، پس از تکمیل پرونده و امضای کارت در اتاق مربوط جهت تایید نهایی به اداره کل بازرگانی استان مربوطه مراجعه کرد . کارت بازرگانی شرکت های خارجی جهت تایید به اداره کارت بازرگانی وزارت  ارسال می شود .

به موجب تصویبنامه شماره ۸۰۱۶۳/ت/۶۸۶۶۳ مورخ ۱۷/۱۲/۷۶ *** شرکتهای تعاونی باید کارت بازرگانی خود را از اتاقهای تعاون جمهوری اسلامی ایران دریافت نمایند .

 

قوانین و بخشنامه های مرتبط با صدور و تمدید کارت بازرگانی
 

الف ـ بند ۲ ماده ۱۰ آیین نامه مقررات صادرات و واردات ۸/۳/۱۳۸۹

کارت بازرگانی توسط اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در تهران یا سایر شهرستانها به نام متقاضیانی که واجد شرایط زیر باشند برای مدت یک سال با رشته فعالیت خاص حسب درخواست متقاضی صادر می گردد که پس از تایید وزارت بازرگانی معتبر خواهد بود.

تبصره ۱: کارت بازرگانی کلیه شرکت های تعاونی و اتحادیه های مربوط فقط توسط اتاق تعاون مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تهران یا سایر شهرستانها صادر می گردد که پس از تایید وزارت بازرگانی معتبر خواهد بود.

تبصره ۲:فهرست رشته فعالیت خاص قابل درج در کارت بازرگانی توسط وزارت بازرگانی با هماهنگی اتاقهای بازرگانی و صنایع ومعادن ایران وتعاون مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین می گردد.

۲-۱- شرایط اشخاص حقیقی ایرانی .

۲-۱-۱ داشتن حداقل سن بیست و سه سال تمام .

۲-۱-۲ داشتن برگ پایان خدمت نظام وظیفه یا برگ معافیت برای آقایان.

تبصره – صدور کارت بازرگانی برای دارندگان برگ معافیت موقت فقط در مدت اعتبار برگ معافیت موقت بلامانع است .

۲-۱-۳- داشتن حداقل مدرک دیپلم متوسطه .

۲-۱-۴ داشتن محل کسب متناسب با رشته فعالیت ، اعم از ملکی یا استیجاری .

تبصره – برای احراز این شرط ارایه مدارک مثبته و حسب مورد تأیید اتاق های بازرگانی و صنایع و معادن ایران و تعاون مرکزی جمهوری اسلامی ایران الزامی است .

۲-۱-۵  داشتن دفاتر قانونی و ارائه اظهارنامه ثبتی .

۲-۱-۶ داشتن حساب جاری در یکی از شعب بانک های داخلی و داشتن گواهی عدم چک برگشتی در سیستم بانکی کشور .

۲-۱-۷ عدم اشتغال تمام وقت و رابطه استخدامی با وزارتخانه ها و سازمانها ی دولتی و قوای سه گانه .

۲-۱-۸ عدم ورشکستگی به تقصیر و تقلب .

۲-۱-۹ نداشتن محکومیت موثر کیفری .

۲-۱-۱۰ ارایه گواهی سازمان امور مالیاتی ذیربط مبنی بر عدم بدهی مالیاتی با تعیین تکلیف آن .

۲-۱-۱۱- داشتن گواهی حضور و موفقیت در دوره های توجیهی .

تبصره ۱ – دستورالعمل دوره های آموزشی توجیهی شامل سرفصل های آموزشی، میزان ساعات آموزش و چگونگی صدور گواهی حضور در دوره ها و سایر شرایط، متناسب با فناوریهای جدید به گونه ای که در نهایت سازمان توسعه تجارت ایران صلاحیت متقاضی مبنی بر اخذ کارت بازرگانی را تایید کند، بر اساس تفاهم نامه ای خواهد بود که توسط وزارت بازرگانی (سازمان توسعه تجارت ایران) و اتاقهای بازرگانی و صنایع و معادن ایران و تعاون مرکزی جمهوری اسلامی ایران تدوین و ارایه می گردد .

تبصره ۲- فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته های مرتبط از ارایه این گواهی معاف می باشند و فهرست رشته های مرتبط در دستورالعمل اجرایی دوره های آموزشی مشخص خواهد شد .

۲-۲- شرایط اشخاص حقیقی غیر ایرانی :

۲۲-۲-۱- داشتن کلیه شرایط مقرر برای اشخاص حقیقی ایرانی به استثنای برگ پایان خدمت وظیفه یا برگ معافیت .

۲-۲-۲- داشتن پروانه کار و اقامت معتبر .

۲-۲-۳- عمل متقابل کشور متبوع آنها در مورد ایرانیان مقیم آن کشور، در موارد خاص که صدور کارت بازرگانی بدون توجه به عمل متقابل کشور متبوع متقاضی به تشخیص وزارت بازرگانی ضرورت داشته باشد، وزارت یاد شده می تواند مجاز بدون صدور کارت بازرگانی برای این قبیل متقاضیان را بدون رعایت شرط عمل متقابل به اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران اعلام نماید .

۲-۳- شرایط اشخاص حقوقی(اعم از اینکه تشکیل و ثبت آنها در ایران بوده یا تشکیل آنها در خارج از کشور بوده ، سپس در ایران به ثبت رسیده باشد .)

۲-۳-۱ مدیر عامل شرکت باید دارای شرایط مقرر در اجزاء (۲-۱-۱) ،  (۲-۱-۲)  ،(۲-۱-۳)، (۲-۱-۷) ، (۲-۱-۸) ، (۲-۱-۹) ،(۲-۱-۱۱) و حسب مورد (۲-۲-۲) و (۲-۲-۳) نیز باشد .

۲-۳-۲ مدیران عامل شرکتهای تعاونی،شرکت های دولتی و شرکت های موضوع قانون حفاظت و توسعه صنایع ایران ــ مصوب۱۳۵۸ــ مشمول محدودیت جزء (۲-۱-۷ ) نخواهند بود .

۲-۳-۳ مدیران عامل شرکتهای دولتی ، شرکت های متعلق به نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های موضوع قانون حفاظت و توسعه صنایع ایران ــ مصوب۱۳۵۸ــ که حکم مدیریت آنان توسط سازمان دولتی یا نهاد ذی ربط صادر شده باشد، از ارائه گواهی جزء (۲-۱-۹) معاف خواهند بود .

۲-۳-۴ شرکتها باید دارای شرایط مقرر در اجزای (۲-۱-۴) ، (۲-۱-۵ )، (۲-۱-۶) ، (۲-۱-۸) و (۲-۱-۱۰) باشند .

تبصره -کارت بازرگانی اشخاص حقوقی با رعایت مفاد بندهای یاد شده به نام شرکت صادر می گردد .

 قابل به عرض است اطلاعات عنوان شده بازنشری از اطلاعات سایت اتاق بازرگانی خراسان رضوی به آدرس http://www.mccima.com/Commercial/business-cards/About.htm می باشد. در راستای پیگیری امور کارت بازرگانی ، شرکت تدبیر اندیشان آرکا می‌تواند راهنمای شما باشد.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت