logo

تدبیر اندیشان آرکا

شرکت تدبیر اندیشان آرکا در سال 1390 با تکیه بر تخصص متبحرین و نخبگان حقوق، مدیریت، مهندسی و علوم پایه پا به عرصه خدمت‌گذاری نهاد. دانش ترکیبی متخصصین این شرکت از ابتدا تفکر ایجاد آرمان‌شهر خدمات کسب و کار را برای این مجموعه جرقه زد و از این جهت مدیران ارشد مجموعه برآن شدند تا تجمیعی از همه خدمات مورد نیاز کسب و کار را با محوریت نیازهای حقوقی، مدیریتی، علمی و فناوری با تمرکز غالب بر مالکیت فکری تامین نمایند. این شرکت ، همواره خدمات کمتر ارائه شده نظیر امور اختراع و تجاری سازی را به عرصه اجرا رسانده است. خدمات آرکا به صورت زنجیره‌وار و مکمل، همواره به گونه‌ای بوده‌اند که علاوه بر ایجاد اطمینان و آرامش ثروت آفرینی را نیز برای مشتریان خود به ارمغان آورد.
هدف ایجاد اطمینان و ثروت آفرینی از ابتدا سرلوحه مجموعه آرکا قرار گرفته به گونه‌ای که نام آرکا به معنای مایه اطمینان و استحکام و پایداری، از اصالت زبان پارسی انتخاب شده تا در کنار تدبیر اندیشان ، گوش نواز مراجعان خود باشد. رنگ سازمانی شرکت به رنگ بنفش و با طیف‌های رنگی انتخاب شده است. به گونه‌ای که خواص هر دو رنگ آبی (آرام و با اطمینان) و قرمز (پرشور و قوی) را به جهت هر دو طیف کاری مجموعه داشته باشد. تعبیر رنگ بنفش ایجاد اطمینان در کنار ثروت‌آفرینی است و این همان هدفی بوده که شرکت تدبیر اندیشان آرکا همواره سرلوحه خود قرار داده است. این رنگ مورد علاقه انسان‌های خلاق یعنی طیف عمده مراجعان تدبیر اندیشان آرکا است. بنفش راز، خرد و احترام را به همراه دارد. استفاده از رنگ بنفش حکمت و پختگی را نشان می‌دهد و این همان خواسته مراجعان آرکا است.
نماد تدبیر اندیشان آرکا با هدهد عجین گردیده است و هدهد همان پرنده‌ای است که همواره نماد پیر طریقت، سیر و سلوک بوده است. هدهد تنها پرنده ای است که در ادبیات ایران اصیل، راهنما می‌شود تا پرندگان را به سرمنزل مقصود سیمرغ رساند و تنها پرنده‌ای است که به او اعتماد می‌شود تا پیک سلیمان نبی شود. نماد تدبیر اندیشان آرکا با هدهد عجین شده تا معتمد مشتریان خود برای دریافت و رساندن اسرار حرفه‌ای آنان باشد و از طرفی مشاوره‌های توام با اجرای متخصصین مجموعه، راهنما و پیر طریقت همراهان آرکا تا رسیدن به سرمنزل نتیجه خدمات باشد.
تدبیر اندیشان آرکا می‌کوشد تا در عمل، نام، نماد و رنگ همواره تامین کننده آرمان‌شهر خدمات بوده به گونه‌ای که علاوه بر تامین تمام نیازهای خدماتی و فناورانه کسب و کار، اطمینان و آرامش و رونق را به مشتریان خود پیشکش نماید.

arka_idea@yahoo.com
051-38799447
 

ارائه و انتقال دانش فنی مرتبط با صنایع مختلف

ارائه و انتقال دانش فنی مرتبط با صنایع مختلف

ارائه و انتقال دانش فنی به صنایع مختلف
زمانی که نگاهی به وسعت کلیه صنایع و شرکتهای تولیدی سرزمینمان می اندازیم متوجه میشویم که غالب واحدهای موجود به طور معمول در تکنولوژی تولیدی، یا تجهیزات، و یا فرمولاسیونها دچار سنت گرایی شده اند و با توجه به سرعت فناوری بعضا ناچار به راه اندازی واحد تحقیق و توسعهای گشته اند که با وجود هزینه های بسیار خروجی مطلوبی برایشان نداشته است. شاید این قائم به واحد بودن تحقیقات نیز بدون ارتباط با واحدهای تولید کننده دانش فرآیندی ناصواب باشد.
فناوری یا همان تکنولوژی به عنوان موتور اصلی توسعه اقتصادی در جهان امروز شناخته می شود. فناوری در طی سال های اخیر به یک سلاح اصلی رقابت بین شرکت ها تبدیل شده است به طوری که موفقیت در جهان امروز به طور آشکار به استفاده از فناوری وابسته است. کشورهای در حال توسعه به دلیل نداشتن ظرفیت لازم، قادر به تولید و ایجاد فناوری های مورد نیاز خود نیستند مگر اینکه به محافل تولید دانش متصل شوند. بنابراین این مجموعه ها برای بدست آوردن این فناوری ها در جهت رفع نیازها و جا نماندن از صحنه رقابت جهانی چاره ای جز انتقال فناوری ندارند. انتقال فناوری در واقع روند انتقال مهارت‌ها، دانش، فناوری، روش‌های تولید، نمونه‌های تولید میان دولت یا صنعت و دانشگاه‌ها و موسسات دیگر جهت اطمینان از پیشرفت‌های علمی و فنی می‌باشد که در بین طیف وسیعی از کاربرانی که می‌توانند در توسعه و بهره‌ برداری هر چه بیشتر محصولات جدید، فرایندها، برنامه‌ها ی کاربردی، مواد و خدمات مختلف گام بردارند به انجام می‌رسد.
شرکت تدبیر اندیشان آرکا واحد فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه فردوسی مشهد، به عنوان مطلع از توانمندیهای طیف وسیعی از توانمندیهای دانشگاهی، و دانش بنیان، دارای بانک غنی از دستاوردهای دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و شرکتهای صنعتی بوده و آماده ارائه و انجام فرآیند انتقال دانش فنی با ارائه کمکهزینههای ترجیحی به صنعت میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر باما تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت